یکشنبه , 30 اردیبهشت 1403
غذاهای تقویت قوای جنسی آقایان | 1000tar.ir

غذاهای تقویت قوای جنسی آقایان | 1000tar.ir

[ad_1]

برترین‌ها: اهمیت دادن به مسائل جنسی، یک امر بسیار مهم در کیفیت زندگی زناشویی است.

زوجین باید اطلاعات کافی از چگونگی بهبود رابطه جنسی داشته باشند، چراکه بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی، دچار مشکلاتی در زندگی مشترک می‌شوند که ریشه در نارضایتی در روابط جنسی دارد. به‌همین دلیل امروز در این مطلب، خوراکی‌های موثر در تقویت قوای جنسی در مردان را به شما آشنایی با خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

غذاهای تقویت قوای جنسی آقایان | 1000tar.ir۲۰ خوراکی برای تقویت قوای جنسی آقایان

نشانه‌های پایین بودن قوای جنسی

معمولاً در مردانی که دچار ضعف جنسی هستند و از قوه جنسی بالایی برخوردار نیستند، انزال خیلی سریع اتفاق افتاده، نعوظ مناسبی ندارند، مدت زمان ارگاسم در آن‌ها کم است، توانایی انجام کامل رابطه را نداشته و ارضاء نمی‌شود که این عوامل می‌تواند به دلیل سطح تستوسترون پایین، سطح استقامت ضعیف، ناتوانی جنسی، اضطراب و پریشانی و ابتلا به برخی بیماری‌ها باشد.

مواد غذایی تقویت کننده قوای جنسی در مردان

به چه روشی می‌توانیم قوای جنسی و میل جنسی را با تغذیه افزایش دهیم؟ ما در ادامه قصد داریم به تغذیه مناسب برای تقویت قوای جنسی در مردان اشاره کنیم و مواد غذایی موثر در تقویت قوای جنسی در مردان را مورد بررسی قرار دهیم.

۱. گوجه فرنگی

گوجه فرنگی حاوی آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین‌های لازم برای تولید تستوسترون و اسپرم است و منبعی قوی از مواد محرک جنسی است. رادیکال‌های آزاد در سرم خون می‌توانند تاثیرات منفی در بدن مردان از جمله تاثیر بر اسپرم مردان و ناباروری آن‌ها شوند و مصرف گوجه فرنگی به دلیل سرشار بودن از آنتی اکسیدان‌های مختلف خصوصاً به دلیل ویژگی آنتی اکسیدانی لیکوپن، می‌تواند باعث کاهش رادیکال‌های آزاد شده و از تاثیر رادیکال‌های آزاد در اسپرم خودداری کرده و باعث بازگرداندن فعالیت اسپرم و قدرت باروری در فرد شوند.

۲۰ خوراکی برای تقویت قوای جنسی آقایان۲۰ خوراکی برای تقویت قوای جنسی آقایان

۲. شکلات تلخ

شکلات تلخ سطح هورمون سروتونین و دوپامین را در مغز افزایش داده در نتیجه احساس خوشحالی حاصل شده و استرس ازبین می‌رود. همچنین کاکائو جریان خون را در سرخرگ‌ها افزایش داده و رگ‌های خونی را شل می‌کند پس می‌تواند در افزایش میل جنسی و خون رسانی به دستگاه تناسلی موثر واقع شود.

همچنین در کاکائو دو ترکیب به نام‌های فنیلتیلامین و آلکالوئید وجود دارد. فنیلتیلامین با افزایش جریان خون احساسات مثبت را در حین فعالیت جنسی بالا برده و کافئین موجود در آلکالوئید باعث می‌شود سطح انرژی افزایش یافته و نعوظ پایدارتر باشد.

۳. انجیر

انجیر باعث تقویت قوای جنسی در مردان می‌شود و به افزایش کیفیت زندگی جنسی در مردان کمک زیادی می‌کند، به طور کلی میوه انجیر حاوی مقادیر زیادی اسید آمینه‌های مهمی است که باعث تقویت میل جنسی و افزایش استقامت جنسی می‌شود، یکی از دلایل استقامت جنسی کم و عدم تمایل به رابطه جنسی، کمبود اسید آمینه‌های مورد نیاز در بدن است.

۴. فلفل قرمز

فلفل قرمز باعث افزایش متابولیسم بدن و تحریک اندروفین شده و در نتیجه ضربان قلب تسریع و میل جنسی افزایش خواهد یافت.

۲۰ خوراکی برای تقویت قوای جنسی آقایان۲۰ خوراکی برای تقویت قوای جنسی آقایان

۵. سیر

سیر یکی از تقویت کننده‌های میل جنسی است که موجب تقویت جریان خون اندام‌های جنسی می‌شود که در نتیجه قدرت نعوظ و استقامت جنسی را بهبود می‌بخشد، اما به دلیل طبع بسیار گرم سیر، مصرف آن برای تقویت قوای جنسی فقط برای افراد سرد مزاج مناسب است و در افراد گرم مزاج تاثیر عکس داشته و موجب افت میل جنسی و تضعیف قوای جنسی خواهد شد.

۶. چای سبز

چای سبز سرشار از ترکیبی به نام کاتچین است که باعث می‌شود چربی شکمی از بین رفته و ظرفیت کبد بجای تجمع چربی، انرژی تولید کند، اما علاوه بر این کاتچین رادیکال‌های آزادی که باعث آسیب به رگ‌های خونی می‌شود را نابود کرده و توانایی حمل ونقل خون را افزایش می‌دهد در نتیجه جریان خون به دستگاه تناسلی افزایش میابد.

۷. پسته

پسته سرشار از عنصر روی می‌باشد و می‌تواند عملکرد نعوظ را بهبود بخشیده و یک محرک قوی برای افزایش جریان خون محسوب شود در نتیجه ارگاسم عملکرد بهتر و میل جنسی افزایش خواهد یافت.

۲۰ خوراکی برای تقویت قوای جنسی آقایان۲۰ خوراکی برای تقویت قوای جنسی آقایان

۸. زنجبیل

زنجبیل یکی دیگر از مواد غذایی است که با کمک به افزایش جریان خون و بهبود سلامت شریان‌ها میل جنسی را افزایش می‌دهد. براساس یک مطالعه در ژورنال بین المللی قلب و عروق مصرف یک قاشق چای خوری زنجبیل چندبار در هفته باعث می‌شود قلبی سالم نیز داشته باشید.

۹. زعفران

زعفران ادویه‌ای با طعم و عطر بسیار دلچسب است که خواص بسیاری، چون اثر ضد افسردگی، شادی آور، کاهش دهنده استرس و تقویت کننده قوای جنسی را دارد.

۱۰. تخمه کدو

مصرف یک مشت تخمه کدو هنگام خواب باعث می‌شود روحیه شما بطور موثری بالا رود، زیرا حاوی اسید آمینه‌ای موسوم به تریپتوفان است که به تولید سروتونین در مغز کمک می‌کند. تخمه کدوهمچنین سرشار از زینک بوده که سلامت جنسی را در مردان افزایش می‌دهد.

۲۰ خوراکی برای تقویت قوای جنسی آقایان۲۰ خوراکی برای تقویت قوای جنسی آقایان

۱۱. توت فرنگی

توت فرنگی یک میوه سرشار از آنتی آکسیدان و ویتامین C است که هم به بهبود تولید اسپرم در مردان کمک کرده و به طور کلی به دلیل بهبود گردش خون در بدن برای ارتقاء عملکرد جنسی هم در مردان و هم در زنان بسیار مفید است.

۱۲. موز

موز سرشار از پتاسیم است که به خنثی کردن سدیم در غذا می‌پردازد. غذا‌های شور باعث کاهش جریان خون شده در نتیجه نعوظ و ارگاسم دشوار خواهد شد. علاوه براین، موز حاوی آنزیم بروملین و وویتامین است که باعث تقویت قوای جنسی و افزایش انرژی حین فعالیت جنسی می‌شود.

۱۳. عسل

عسل به دلیل وجود ویتامین B باعث تولید هورمون تستوسترون در فرد شده و سلامت جنسی و قوانی جنسی را در فرد تقویت می‌کند. عسل خالص و گرماندیده به دلیل دارا بودن ویتامین E، روی و … می‌تواند به عنوان یک محرک جنسی تاثیر گذار باشد.

۲۰ خوراکی برای تقویت قوای جنسی آقایان۲۰ خوراکی برای تقویت قوای جنسی آقایان

۱۴. سیب زمینی

سیب زمینی شیرین منبع عالی پتاسیم است، این ماده مغذی اثرات نفخ سدیم را ازبین برده و گردش خون را تقویت می‌کند، همچنین باعث می‌شود میل جنسی افزایش یافته و خلق و خو نیز بهبود یابد. طبق مطالعات انجام شده کاهش سطح پتاسیم با افسردگی نیز مرتبط خواهد بود.

۱۵. اسفناج

هنگامی که اسید آمینه‌های اسفناج به اکسید نیتریک تبدیل شده و باعث افزایش قدرت ماهیچه‌های آلت تناسلی، شروع و حفظ نعوظ و برای بهبود زود انزالی نیز مفید خواهد بود.

۱۶. ماهی‌های چرب

ماهی‌های آب سرد مانند سالمون، ساردین و ماهی تن سرشار از اسید‌های چرب امگا ۳ هستند. این ماده مغذی نه تنها قلب را سلامت نگه می‌دارد بلکه سطح دوپامین را در مغز افزایش می‌دهد در نتیجه گردش خون افزایش یافته و میل جنسی برانگیخته خواهد شد. دوپامین همچنین باعث می‌شود احساس ارامش بیشتری داشته باشید در نتیجه احساس رضایت از رابطه جنسی خواهید داشت.

۱۷. روغن زیتون

روغن زیتون سرشار از آنتی اکسیدان است و موجب تقویت قوای جنسی مرد‌ها می‌شود. همچنین مصرف آن باعث آفزایش سطح تستوسترون شده و موجب کاهش مشکلات نعوظ، ناتوانی در ایجاد و حفظ نعوظ در رابطه جنسی شود.

۲۰ خوراکی برای تقویت قوای جنسی آقایان۲۰ خوراکی برای تقویت قوای جنسی آقایان

۱۸. انار

انار حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که به دفع رادیکال‌های آزاد بدن کمک کرده و با پاک کردن خون و کاهش غلظت خون به بهبود جریان خون در بدن و دستگاه تناسلی کمک کرده و موجب تقویت قوای جنسی و بهبود اختلال نعوظ در مردان خواهد شد.

۱۹. هندوانه

سیترولین موجود در هندوانه در بهبود اختلال نعوظ خصوصاً نعوظ ناشی از فشار خون بسیار مفید بوده و با تبدیل سیترولین این میوه به آرژینین، و تاثیر آن در افزایش اکسید نیتریک، اکسید نیتریک موجب گشاد شدن عروق و افزایش جریان خون در بافت‌های عضلانی و دستگاه تناسلی در فرد شده و برای درمان اپیشگیری و درمان اختلالات جنسی نیز موثر خواهد بود.

۲۰. کنگرفرنگی یا آرتیشو

 

یکی از گیاهان مؤثر در تقویت جنسی کنگر فرنگی است. بدون تردید کنگرفرنگی یکی از سبزیجاتی است که بیشترین خواص تحریک کننده جنسی را دارد.اگر چه علت علمی برای ثابت کردن این خاصیت کنگر وجود ندارد ولی این ماده ی غذایی برای تقویت قوای جنسی اشخاص بسیار مؤثر است.

منبع مطلب و خبر : www.bartarinha.ir

[ad_2]

لطفا به این مطلب از 1 تا 5 ستاره امتیاز دهید

حتما ببینید

قرص سمناکس Semenax چیست؟چه کاربردی دارد

قرص سمناکس Semenax چیست؟چه کاربردی دارد

قرص سمناکس Semenax یک نوع مکمل غذایی است که برای تقویت عملکرد جنسی و افزایش حجم اسپرم استفاده می‌شود. این مکمل غذایی با تأثیر بر روی سیستم تولید منی، بهبود عملکرد جنسی و افزایش حجم منی را تسهیل می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *