بهترین آموزشگاه آشپزی در تهران | 1000tar.ir

بهترین آموزشگاه آشپزی در تهران | 1000tar.ir

[ad_1]

شاید ندانید که این روز‌ها آشپزی یکی از مهارت‌های پولساز است و آشپز‌های موفق درآمدی نجومی از این هنر خود دارند و با توجه به فضای شغلی قابل توجهی که این حرفه دارد، می‌توان به یاد گرفتن آشپزی به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کرد.

برترین‌ها: آشپزی یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین مهارت‌هایی است که هر کسی می‌تواند در طول زندگی خود آن را یاد بگیرد و از تجربه‌ آن لذت ببرد. حتماً برایتان پیش آمده و تجربه‌ی این را داشته اید که غذایی خوشمزه درست کرده باشید و مورد تحسین دوستان و خانواده قرار گرفته باشید و دیده‌اید که این تجربه چه حس خوبی دارد. اما این تنها دلیل مهم بودن و ضروری بودن یاد گرفتن مهارت آشپزی نیست.

شاید ندانید که این روز‌ها آشپزی یکی از مهارت‌های پولساز است و آشپز‌های موفق درآمدی نجومی از این هنر خود دارند و با توجه به فضای شغلی قابل توجهی که این حرفه دارد، می‌توان به یاد گرفتن آشپزی به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کرد. ایجاد تنوع در سبد غذایی خود و خانواده و سبک زندگی سالمی که می‌توان با تغذیه‌ی سلامت ایجاد کرد، از سایر ویژگی های غیر قابل چشم‌پوشی این مهارت به حساب می‌آید.

مناسب ترین آموزشگاه آشپزی در تهران | آشنایی با دوره ها + مدرک معتبر

چرا غذای خانگی را پیشنهاد می‌کنیم؟

هرچند رستوران‌هایی هستند که سلامت مصرف‌کنندگان را در نظر می‌گیرند، اما می‌توان با قاطعیت زیاد تایید کرد که مواد اولیه استفاده شده در اغلب رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها، از نوع درجه چندم است.

چربی بالای مواد غذایی، استفاده چندباره از روغن، رنگ‌غذا‌هایی که به جای زعفران به خورد مشتری داده می‌شود و گوشت‌هایی که معلوم نیست از چه منبعی و به چه روش با این قیمت ارزان تهیه می‌شوند، همه و همه نشانه‌های ساده این موضوع هستند که استفاده از غذای آماده و رستورانی، سلامت شما را به خطر می‌اندازد.

علاوه بر این نحوه پخت غذا‌ها نیز آنطور که باید با سلامتی و سلیقه مصرف‌کننده هماهنگ نیست و بیشتر سعی در بهینه سازی سرعت آماده شدن غذا دارد. با این اوصاف حتی اگر جنبه‌های شخصی آشپزی و لذت بی‌اندازه آن را نادیده بگیرم، باز هم کفه ترازو به سمت غذای سالم خانگی سنگین‌تر است.

این موضوع حتی در بحث مالی نیز به کمک شما می‌آید و می‌تواند هزینه تهیه غذا را بین ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش دهد. هزینه‌های اضافی که چندان برای اوضاع نابسامان اقتصادی فعلی موجود در جامعه، مناسب نیستند.

از سوی دیگر یک غذای خانگی با مناسب ترین مواد اولیه، ارزان‌تر از تمامی رستوران‌ها و آشپزخانه‌های دور و نزدیک تمام می‌شود و البته سلامت شما را نیز به خطر نمی‌اندازد. استفاده از برنج‌های با کیفیت، روغن‌های گیاهی سالم، پروتئین‌های کم خطر و مواد اولیه تازه، چنان انرژی مضاعفی را در اختیار شما قرار می‌دهد که بدون شک مدت زمان کوتاه آشپزی در منزل را با ارزش‌تر می‌کند.

کیفیت پایین بهداشتی غذا‌های آماده و رستورانی

در روز‌هایی که حتی ابتلا به آنفلوانزا می‌تواند جان شما را به خطر بیندازد، رعایت نکات بهداشتی در هنگام تهیه غذا از همیشه پر اهمیت‌تر است. هرچند باید به این موضوع تاکید کنیم که هستند رستوران‌هایی که سلامت مشتری را مد نظر قرار می‌دهند، اما به طور کلی می‌توان امنیت غذای خانگی را بسیار بالاتر دانست.

هیچ تضمینی وجود ندارد که غذای تهیه شده در کامل‌ترین و دقیق‌ترین سیستم بهداشتی ممکن، آماده شده باشد. آمار بالای ابتلا به باکتری معده در ایران نیز از جمله نشانه‌های عدم رعایت بهداشت در رستوران‌ها و کارخانه‌های تولید مواد غذایی آماده است.

با این اوصاف اگر حتی به موضوع سلامتی بلند مدت خود اهمیت نمی‌دهید، بازهم باید به خاطر مبتلا نشدن به بیماری‌های ویروسی و باکتریایی، به اهمیت مصرف مواد غذایی خانگی، بیشتر دقت کنید.

یک لذت جدید و منحصر به فرد

مناسب ترین آموزشگاه آشپزی در تهران | آشنایی با دوره ها + مدرک معتبر

در فرهنگ قدیمی، آشپزی وظیفه بانوان بود، اما امروزه با اشتغال تمامی افراد خانواده می‌توان وظیفه آشپزی را بین تمامی اعضا تقسیم کرد. البته باید نگاه به آشپزی از یک وظیفه روزانه خارج و به یک لذت جدید از کشف مزه‌ها و موفقیت‌های تازه تبدیل شود.

روز‌هایی تصور کنید که به جای غذا‌های تکراری رستورانی، هر روز با یک دستور غذایی جدید ایرانی و خارجی روبرو باشید. این تغییر می‌تواند آنقدر تاثیرگذار باشد که اعضای همیشه مشغول خانواده را نیز برای یک تجربه شیرین خانوادگی، دور هم جمع کند.

آشپزی خانگی اگر با پشت سر گذاشتن تکرار‌های همیشگی همراه باشد، نه تنها به یک تجربه شیرین فردی تبدیل می‌شود بلکه اعضای خانواده را نیز به هم نزدیک‌تر خواهد کرد.

من آشپزی بلد نیستم!

مناسب ترین آموزشگاه آشپزی در تهران | آشنایی با دوره ها + مدرک معتبر

پاسخ بسیاری از اشخاصی که به مصرف غذا‌های آماده مشغول هستند این است که «من آشپزی بلد نیستم». موضوعی که شاید حقیقت داشته باشد، اما به این معنی نیست که باید تا آخر عمر درگیر سفارش غذا از رستوران‌های مختلف باشیم.

یادگیری آشپزی، درست مثل هر هنر دیگری می‌تواند لذت‌بخش و آرامش‌بخش باشد و در پایان به صرفه‌جویی مالی و زمانی نیز منجر می‌شود. کاهش وزن نیز با مصرف غذا‌های آماده غیر ممکن است و تنها در صورتی امکان پذیر می‌شود که بتوان مواد غذایی پرخطر را از لیست مصرفی خانوار حذف کرد.

با این اوصاف مسیر پیش روی شما به عنوان کسی که آشپزی بلد نیست روشن است. یا باید با تهیه یک منبع نوشتاری آشپزی مثل یک کتاب مشهور و موفق، با شجاعت تمام به دنیای آشپزی وارد شوید و از شکست‌های احتمالی نترسید و یا با مراجعه به یک آموزشگاه معتبر در زمینه آشپزی و شیرینی‌پزی، یک محیط حرفه‌ای و در عین حال خلاقانه را از نزدیک تجربه کنید.

منبع خبر و مطلب : www.bartarinha.ir

[ad_2]
لطفا به این مطلب از 1 تا 5 ستاره امتیاز دهید

حتما ببینید

قرص سمناکس Semenax چیست؟چه کاربردی دارد

قرص سمناکس Semenax چیست؟چه کاربردی دارد

قرص سمناکس Semenax یک نوع مکمل غذایی است که برای تقویت عملکرد جنسی و افزایش حجم اسپرم استفاده می‌شود. این مکمل غذایی با تأثیر بر روی سیستم تولید منی، بهبود عملکرد جنسی و افزایش حجم منی را تسهیل می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *