سه شنبه , 25 اردیبهشت 1403
معرفی پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان – خبرآنلاین | 1000tar.ir

معرفی پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان – خبرآنلاین | 1000tar.ir

[ad_1]

به نقل از ویفروم، آخرین پیش‌بینی‌های سازمان ملل از جمعیت جهان نشان داد که انتظار می‌رود هند در آوریل ۲۰۲۳ از چین به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور جهان پیشی بگیرد و با کاهش تدریجی فاصله با چین انتظار می‌رود که هند در این ماه به جمعیتی بالغ بر ۱.۴۲۵ میلیارد نفر برسد.

رشد جمعیت چین در سال‌های اخیر، به‌دلیل سیاست تک‌فرزندی این کشور به‌ طور قابل‌ توجهی کاهش یافته است.

هند که در حال حاضر انتظار می‌رود تا دهه ۲۰۶۰ به رشد خود ادامه دهد، موقعیت جدید آن به‌ عنوان پرجمعیت‌ترین کشور جهان با مجموعه‌ای از چالش‌های داخلی و بین‌المللی همراه خواهد بود. این چالش‌ها شامل فراهم‌ کردن دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و فرصت‌های شغلی برای تعداد بسیاری از افراد است.

سازمان ملل پیش‌بینی کرد که رشد جمعیت جهانی در کشورهای در حال توسعه، به ویژه در آفریقا متمرکز خواهد شد. انتظار می‌رود تا سال ۲۱۰۰، پنج کشور آفریقایی به هند، چین و ایالات‌ متحده میان ۱۰ کشور پرجمعیت جهان بپیوندند.

این تغییر جمعیتی در سطح جهانی مستلزم رویکردهای جدیدی برای مدیریت منابع، ترویج توسعه پایدار و پرداختن به مسائلی مانند فقر، نابرابری و دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و آموزش است.

بیشتر بخوانید:

271

[ad_2] منبع خبر و مطلب : , www.khabaronline.ir

لطفا به این مطلب از 1 تا 5 ستاره امتیاز دهید

حتما ببینید

قرص سمناکس Semenax چیست؟چه کاربردی دارد

قرص سمناکس Semenax چیست؟چه کاربردی دارد

قرص سمناکس Semenax یک نوع مکمل غذایی است که برای تقویت عملکرد جنسی و افزایش حجم اسپرم استفاده می‌شود. این مکمل غذایی با تأثیر بر روی سیستم تولید منی، بهبود عملکرد جنسی و افزایش حجم منی را تسهیل می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *