یکشنبه , 30 اردیبهشت 1403
دلایلی که خانم‌ها را زودتر از آقایان پیر می‌کند! | 1000tar.ir

دلایلی که خانم‌ها را زودتر از آقایان پیر می‌کند! | 1000tar.ir

[ad_1]


۱۳۴۲۳۵۰
خانم ها عمر طولانی تری نسبت به مردان دارند و این خبر خوبی برای آن ها است اما…


سلامت نیوز: خانم ها عمر طولانی تری نسبت به مردان دارند و این خبر خوبی برای آن ها است اما جالب است بدانید که همه چیز طبق انتظار آن ها پیش نمی رود. درست است که خانم ها بیشتر از آقایان عمر می کنند اما از طرفی زودتر از مردان پیر می شوند. دلایل زیادی برای این اتفاق وجود دارد ، از جمله بارداری تا یائسگی و . .. که لیست این دلایل تمام نشدنی است.

خانم ها بیشتر از مردان از استرس رنج می برند

خانم ها درگیر مشکلات استرس می شوند؛ مخصوصاً اگر مشکلات آن ها مربوط به کار باشد. مشکلات هورمونی هم این قضیه را سخت تر می کند. نوسانات هورمونی با افسردگی مرتبط هستند. اختلال فصلی معمولا خانم ها را بیشتر از آقایان درگیر می کند. در نهایت هم استرس مداوم هم می تواند عاملی برای پیری زودرس در خانم ها باشد.

دلایلی که خانم‌ها را زودتر از آقایان پیر می‌کند!

زایمان باعث پیری زودرس در خانم ها می گردد

مطالعات نشان می دهد که بارداری باعث می گردد، زنان 11 سال بزرگتر به نظر برسند. در نتیجه خانم هایی که زایمان داشته اند، نسبت به خانم هایی که زایمان نداشتند، پیرتر نشان می دهند. استرس دوران بارداری هم در این قضیه بی تأثیر نیست که همه این ها در کنار هم روند پیری را سرعت می بخشد.

دلایلی که خانم‌ها را زودتر از آقایان پیر می‌کند!

پوست مردان ضخیم تر است

پوست مردان حدود 25 درصد ضخیم تر از پوست خانم ها است. به همین دلیل چین و چروک کم تر روی صورت آن ها ایجاد می گردد و همین باعث می گردد که خانم ها پیر تر به نظر برسند.

دلایلی که خانم‌ها را زودتر از آقایان پیر می‌کند!

سطوح تستوسترون متفاوت است

استروژن مسئول جوان نگه داشتن صورت زنان است و همین مسئولیت در مردان بر عهده تستوسترون است. سطح بالای تستوسترون با بالا رفتن سن کاهش پیدا می کند. استروژن یک هورمون ضد پیری است و تولید آن سریع تر از تولید تستوسترون کاهش می یابد. به همین دلیل خانم ها زودتر با چین و چروک مواجه می شوند. 

دلایلی که خانم‌ها را زودتر از آقایان پیر می‌کند!

یائسگی نقش مهمی دارد

از دست دادن هورمون در دوران یائسگی روند پیری را سرعت می بخشد. وقتی که خانم ها یائسه می شوند، بدن آن ها دیگر به اندازه قبل کلاژن تولید نمی کند و همین عامل از بین رفتن سطح ارتجاعی پوست شان خواهد شد و آن ها را پیرتر نشان می دهد.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

منبع مطلب و خبر : www.bartarinha.ir

[ad_2]

لطفا به این مطلب از 1 تا 5 ستاره امتیاز دهید

حتما ببینید

قرص سمناکس Semenax چیست؟چه کاربردی دارد

قرص سمناکس Semenax چیست؟چه کاربردی دارد

قرص سمناکس Semenax یک نوع مکمل غذایی است که برای تقویت عملکرد جنسی و افزایش حجم اسپرم استفاده می‌شود. این مکمل غذایی با تأثیر بر روی سیستم تولید منی، بهبود عملکرد جنسی و افزایش حجم منی را تسهیل می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *