داروهای ضد آلرژی کودکان

داروهای ضد آلرژی کودکان

هزار تار: آلرژی می تواند یک تجربه ناامید کننده و ناراحت کننده برای کودکان باشد و والدین اغلب از طریق استفاده از داروهای آلرژی به دنبال تسکین هستند. انواع مختلفی از داروهای آلرژی برای کودکان وجود دارد که هر کدام دارای مزایای منحصر به فرد و عوارض جانبی بالقوه خود هستند.

آنتی هیستامین ها

آنتی هیستامین ها نوع رایجی از داروهای آلرژی هستند که با مسدود کردن اثرات هیستامین، یک ماده شیمیایی آزاد شده توسط بدن در پاسخ به یک آلرژن عمل می کنند. آنها می توانند در تسکین علائمی مانند عطسه، آبریزش بینی و خارش چشم موثر باشند.

برخی از آنتی هیستامین های رایج عبارتند از:

  • لوراتادین
  • ستیریزین
  • فکسوفنادین

داروهای ضد احتقان

داروهای ضد احتقان نوع دیگری از داروهای آلرژی هستند که با تنگ کردن عروق خونی در مجرای بینی، کاهش تورم و احتقان عمل می کنند. آنها می توانند برای تسکین علائمی مانند گرفتگی بینی و فشار سینوسی مفید باشند. با این حال، داروهای ضد احتقان باید با احتیاط در کودکان استفاده شوند، زیرا می توانند عوارض جانبی مانند افزایش ضربان قلب و فشار خون ایجاد کنند.

برخی از داروهای ضد احتقان رایج عبارتند از

  • سودوافدرین
  • فنیل افرین

کورتیکواستروئیدهای بینی

کورتیکواستروئیدهای بینی نوعی داروی آلرژی هستند که به طور مستقیم به داخل بینی اسپری می شوند تا التهاب را کاهش دهند. آنها می توانند در درمان علائمی مانند احتقان بینی و قطرات بعد از بینی موثر باشند. با این حال، ممکن است چندین روز طول بکشد تا شروع به کار کنند و می توانند عوارض جانبی مانند تحریک بینی و خونریزی بینی ایجاد کنند.

برخی از کورتیکواستروئیدهای رایج بینی

  • فلوتیکاسون
  • مومتازون
  • بودزوناید

اصلاح‌کننده‌های لوکوترین

اصلاح‌کننده‌های لوکوترین نوعی از داروهای آلرژی هستند که با مسدود کردن عملکرد لکوترین‌ها، مواد شیمیایی که به التهاب در بدن کمک می‌کنند، عمل می‌کنند. آنها می توانند برای درمان علائمی مانند خس خس سینه و سرفه مرتبط با آسم و رینیت آلرژیک مفید باشند. با این حال، ممکن است عوارض جانبی مانند سردرد و حالت تهوع ایجاد کنند. Montelukast یک اصلاح کننده رایج لکوترین است که در کودکان استفاده می شود.

مهم است که قبل از شروع هر داروی جدید آلرژی با پزشک خود صحبت کنید، زیرا برخی از داروها ممکن است برای کودکان خاصی مناسب نباشند یا با داروهای دیگری که مصرف می کنند تداخل داشته باشند. علاوه بر این، مهم است که دستورالعمل های دوز را به دقت دنبال کنید و هرگونه عوارض جانبی را به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی کودک خود گزارش دهید.

در نتیجه، انواع مختلفی از داروهای آلرژی برای کودکان موجود است که هر کدام دارای مزایای منحصر به فرد و عوارض جانبی بالقوه خود هستند. آنتی هیستامین ها، ضداحتقان ها، کورتیکواستروئیدهای بینی و اصلاح کننده های لکوترین همگی معمولاً برای تسکین علائم مرتبط با آلرژی استفاده می شوند. مهم است که قبل از شروع هر داروی جدید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی کودک خود صحبت کنید و دستورالعمل های دوز را به دقت دنبال کنید

لطفا به این مطلب از 1 تا 5 ستاره امتیاز دهید

حتما ببینید

استفاده از دستگاه فیزیوتراپی تنس جهت لاغری

استفاده از دستگاه فیزیوتراپی تنس جهت لاغری

دستگاه های تنس (تحریک الکتریکی عصب) با ارسال پالس های الکتریکی به عضلات، باعث انقباض و شل شدن آنها می شوند. این انقباضات می توانند به چربی سوزی و کالری سوزی کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *