یکشنبه , 30 اردیبهشت 1403
جا اندازی دیسک وجود ندارد | 1000tar.ir

جا اندازی دیسک وجود ندارد | 1000tar.ir

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین، دامون آزاد، در بیان کردگو با مهر بیان کرد: واژه غیرعلمی به نام جاندازی دیسک اخیراً از طرف عده‌ای افراد فاقد صلاحیت علمی در جامعه مطرح می‌شود که در واقع چنین کاری عملی نیست.

وی افزود: دیسک‌ها در قسمت جلویی و بین جسم دو مهره قرار دارند. وقتی که در اثر فشار و ماساژ قدرتمند از پشت ستون فقرات به مهره‌ها فشار وارد می‌شود تنها می‌تواند باعث جابجایی مهره به سمت جلو و شکستن اجزا استخوانی مهره شود و با این کار مهره فقط به سمت جلو جابجا می‌شود و حتی احتمال قطع نخاع نیز وجود دارد.

این فلوشیپ درد بیان کرد: بنده در چند ماه اخیر دو بیمار داشته‌ام که برای جااندازی دیسک و تحت تأثیر تبلیغات کاذب و دروغین به افراد فاقد صلاحیت علمی و غیرمتخصص مراجعه نموده و بدین ترتیب دچار قطع نخاع شده‌اند.

وی افزود: یکی از این بیماران در اثر فشار وردنه نانوایی به پشت وی قطع نخاع شده و مسیر زندگی او کاملاً تغییر کرده است.

این فوق تخصص درد تاکید کرد: عملاً برای این بیماران نمی‌توان کار خیلی مثبتی انجام داد و فقط با بعضی داروهای آرامبخش و مُسکن‌ها کمی درد ایشان را کاهش می‌دهیم.

وی افزود: البته این نکته قابل ذکر است که ماساژ اصولی برای ریلکسیشن و رفع اسپاسم عضلات و همچنین حرکات دستی و با دستگاه جهت تقویت عضلات اطراف ستون فقرات توسط پزشکان کایروپرکتور و فیزیوتراپ‌ها مفید است.

آزاد بیان کرد: نتیجه نهایی اینکه برای امور درمانی و بیماری‌ها فقط باید به پزشک متخصص مراجعه کرد و افراد غیر پزشک و غیرمتخصص هیچ گونه آگاهی علمی نسبت به آناتومی ستون فقرات و راهکارهای علمی و درمانی آن ندارند و حتی می‌توانند باعث آسیب‌های جبران ناپذیری بر سلامت بیماران شوند و «جااندازی دیسک»، واژه‌ای کاملاً غیرعلمی و غیر عقلانی است.

منبع مطلب و خبر : jamejamonline.ir

[ad_2]

لطفا به این مطلب از 1 تا 5 ستاره امتیاز دهید

حتما ببینید

قرص سمناکس Semenax چیست؟چه کاربردی دارد

قرص سمناکس Semenax چیست؟چه کاربردی دارد

قرص سمناکس Semenax یک نوع مکمل غذایی است که برای تقویت عملکرد جنسی و افزایش حجم اسپرم استفاده می‌شود. این مکمل غذایی با تأثیر بر روی سیستم تولید منی، بهبود عملکرد جنسی و افزایش حجم منی را تسهیل می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *