نقش “بیوتین” در جلوگیری از ریزش مو موثر | 1000tar.ir

نقش “بیوتین” در جلوگیری از ریزش مو موثر | 1000tar.ir

[ad_1]

به گزارش سلامت نیوز به نقل از دفتر آموزش وارتقای سلامت وزارت بهداشت، سازندگان مکمل‌های بیوتین ادعا می‌کنند که مصرف آنها یک راه عالی برای جلوگیری از ریزش مو و سست شدن ناخن‌ها بوده و سلامت پوست را تضمین می‌کند. بیوتین یا همان ویتامین B۷ یک ویتامین محلول در آب است که در بسیاری از مواد غذایی از جمله گوشت گاو یافت می‌شود. با این حال در مقادیر کمتر، زرده تخم مرغ، تخمه آفتابگردان، آجیل و سبزیجاتی مانند آووکادو نیز حاوی بیوتین هستند.

بیوتین برای متابولیسم اسیدهای چرب و کربوهیدرات‌ها بسیار مهم است اما بسیاری از افراد به غلط، از آن برای جلوگیری از ریزش مو و یا رشد ناخن‌ها استفاده می‌کنند. به طرفداران استفاده از مکمل‌های بیوتین باید بیان کرد درست است که کمبود بیوتین با نازک شدن موها، شکنندگی ناخن ها، بثورات پوستی و … خود را نشان می‌دهد، اما این علائم همیشه به علت فقر بیوتین نیستند.

در واقع، کمبود بیوتین نادر است و زنان باردار یا شیرده و یا کسانی که بیش از حد الکل مصرف می‌کنند، به آن دچار می‌شوند. درست است که بسیاری از افراد قادر به دریافت بیوتین کافی از طریق مواد غذایی نیستند و باید مکمل مصرف کنند، اما مصرف بیش از حد بیوتین نیز خالی از عارضه نیست.

مصرف بیش از حد بیوتین می‌تواند در جذب سایر ویتامین‌های گروه ب اختلال ایجاد کند. به همین دلیل به افرادی که دچار ریزش مو هستند، توصیه می‌شود بیشتر از ۱۲۰۰ میکروگرم در روز، بیوتین مصرف نکنند.

به هر حال مهم‌ترین توصیه به کسانی که دچار ریزش مو هستند، این است که در مورد مصرف مکمل‌های بیوتین با پزشک خود مشورت کنند. چون ریزش موها می‌تواند به دلیل کمبود مواد مغذی دیگری مانند ویتامین سی، آهن و یا ویتامین D۳باشد.

منبع مطلب و خبر : www.salamatnews.com

[ad_2]

لطفا به این مطلب از 1 تا 5 ستاره امتیاز دهید

حتما ببینید

فرارو | بهترین درمان خانگی موخوره | 1000tar.ir

فرارو | بهترین درمان خانگی موخوره | 1000tar.ir

[ad_1] با آسیب کوتیکول در انتهای مو، موخوره اتفاق می‌افتد. به گزارش بهداشت نیوز، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *