روغن کرچک چه عوارضی ندارد؟ | 1000tar.ir

روغن کرچک چه عوارضی ندارد؟ | 1000tar.ir

[ad_1]

فرارو- به طور طبیعی استفاده غیر اصولی و بدون مشورت با افراد کارشناس هر ماده‌ای می‌تواند عوارضی را برای افراد به دنبال داشته باشد، بهتر است قبل از استفاده از آن با افراد کارشناس و پزشکان مشورت بکنید. با این حال باید بدانید که معمولا عوارض جانبی استفاده از روغن کرچک مربوط به سلامت پوست و دستگاه گوارش است؛ بنابراین عوارض جانبی را باید بیش‌تر در این دو بخش جستجو کرد. شایع‌ترین عوارض جانبی استفاده از روغن کرچک عبارت‌اند از:

۱. حالت تهوع: مصرف بیش از حد روغن کرچک می‌تواند باعث حالت تهوع بشود. احتمال بهبود آن هست؛ اما کنترل نکردن علائم تهوع‌آور می‌تواند به دی‌هیدراته شدن جدی بدن و نداشتن تعادل الکترولیت منجر شود. همچنین می‌تواند در ریتم ضربان قلب اختلال ایجاد کند. تهوع ایجاد شده به خاطر روغن کرچک ممکن است با استفراغ نیز همراه باشد.

۲. اسهال: دانه‌های کرچک حاوی رایسین است که یکی از سمی‌ترین مواد شناخته شده است. طبق مطالعات انجام شده هرچند علائم مصرف آن دقیق و مشخص نیستند، به احتمال زیاد شامل اسهال هم می‌شوند.

۳. راش‌های پوستی: مطابق یکی از مطالعات روغن کرچک پوست را نسبتا تحریک می‌کند. واکنش‌های آلرژیک دیگر استفاده از روغن کرچک خارش و کهیر هستند. این‌ها می‌توانند در محل استعمال روغن به وجود بیایند. همچنین مواردی خاص (هرچند نادر) وجود دارد که تماس روغن کرچک با پوست باعث به وجود آمدن راش‌های پوستی می‌شود.

۴. گرفتگی‌های عضلات: همه می‌دانیم که روغن کرچک یک ملین حیرت‌انگیز است. طبق یکی از گزارش‌ها ضعف و گرفتگی عضلات می‌تواند نتیجه مصرف بیش از حد ملین‌ها باشد. در واقع گرفتگی عضلات که از عوارض جانبی مصرف بیش از حد روغن کرچک است، آن‌قدر جدی است که به توجه و مراقبت پزشکی فوری نیاز دارد. وجود رایسین در دانه‌های کرچک می‌تواند دلیلی برای این عارضه باشد.

۵. سرگیجه: سرگیجه یکی از علائم مصرف بیش از حد روغن کرچک است.

۶. مسمومیت با رایسین: رایسین پروتئین سمی موجود در دانه‌های روغن کرچک است که باعث می‌شود سوسک‌ها، پرنده‌ها و سایر آفت‌ها از آن تغذیه نکنند. طبق گزارشات جویدن و بلعیدن دانه‌های کرچک باعث آزاد شدن رایسین می‌شود که می‌تواند به ما آسیب بزند.

منبع مطلب و خبر : fararu.com

[ad_2]

لطفا به این مطلب از 1 تا 5 ستاره امتیاز دهید

حتما ببینید

فرارو | بهترین درمان خانگی موخوره | 1000tar.ir

فرارو | بهترین درمان خانگی موخوره | 1000tar.ir

[ad_1] با آسیب کوتیکول در انتهای مو، موخوره اتفاق می‌افتد. به گزارش بهداشت نیوز، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *