ضرر استفاده از سشوار برای مو| 1000tar.ir

ضرر استفاده از سشوار برای مو| 1000tar.ir

[ad_1]

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، فرقی‌نمی‌کند برند سشوارتان چیست و باد سرد و گرم داشته‌باشد یا نه. زیاده‌روی در استفاده از این وسیله حتی مغز را هم تحت‌تاثیر قرارمی‌دهد و ضررهای دیگری هم دارد اما این مضرات و راه چاره چیست؟

داغ و سست‌شدن ریشه مو

خیلی‌ها فکرمی‌کنند استفاده از سشوار و اتو به ریشه مو آسیب‌نمی‌رساند اما این‌طور نیست. اگر برای خشک‌کردن سر و موهای خود سشوار را مستقیم روی ریشه مو بگیرید پوست سر بیش از حد داغ و ریشه مو سست و ضعیف می‌شود و همین عاملی‌است که با خود ریزش مو می‌آورد. شاید بگویید که من سشوار را مستقیم روی ریشه مو نمی‌گیرم اما باز هم قانع‌کننده نیست و وقتی هر روز و ساعت از سشوار برای خشک‌کردن و حالت‌دادن موها بدون استفاده از اسپری محافظت‌کننده مو سراغ موهایتان می‌روید حرارت مستقیم به مو می‌رسد، کوتیکول مو را خشک و آن‌ها را سست‌ می‌کند. همچنین حرارت زیاد سشوار می‌تواند تغییراتی در ساقه موها ایجاد کند که شادابی مو را تحت‌تاثیر می دهد و اثرات منفی به‌جامی‌گذارد.

آسیب اساسی به ساختمان مو

وقتی زیاد از سشوار استفاده‌می‌کنید باد سرد و گرم تفاوتی ندارد. اگر شدت باد سشوار زیاد باشد الکتریسیته و شکنندگی در موها به‌وجودمی‌آید که خودش عامل خشکی مو است. اگر هنگام سشوارکشیدن از شدت پایین همراه با باد سرد استفاده‌کنید، میزان آسیب کمتر می‌شود اما در صورت استفاده مکرر، مو آسیب می‌بیند. همچنین استفاده زیاد و نادرست از سشوار باعث ایجاد دانه‌هایی روی ساقه مو، ناصافی، موخوره و شاخه‌شاخه‌شدن تارهای مو می‌شود. تمام این موارد نشان می‌دهد که سشوار به ساختمان مو آسیب وارد می‌کند و روی شادابی آن‌ها تاثیر مستقیم دارد.

تاثیر منفی روی مغز

باورتان بشود یا نه سشوارکشیدن بی‌حدواندازه یکی از پیچیده‌ و حساس‌ترین اعضای بدن یعنی مغز را هم می‌تواند درگیرکند.
امواج الکترومغناطیسی که حتی از ضعیف‌ترین سشوارها ساطع می‌شود از قوی‌ترین گوشی‌های تلفن همراه هم خطرناک‌تر است. این امواج در سشواردست‌کم 300 برابر امواجی است که از گوشی‌های تلفن‌همراه ارسال می‌شود.

به همین دلیل سشوار نه تنها برای مو بلکه برای مغز هم مضر است و بهتر این که تا جای ممکن برای کودکان از سشوار استفاده‌نکنید. کودکان موهای ظریف و ضعیفی دارند و چون نمی‌توانند مانند بزرگ‌ترها از موهایشان مراقبت‌کنند بیشتر در معرض خطر هستند.

روش‌ درست استفاده از سشوار

این حرف‌ها را نبیان کردیم که سشوارکشیدن را کنار بگذارید، بلکه اول استفاده از آن را کم کنید، بعد هم بدانید استفاده از سشوار مانند هر وسیله دیگری روش و دستورالعمل‌های خاص خودش را دارد که ما به بعضی از آن‌ها اشاره‌می‌کنیم.قبل از استفاده از سشوار بهتر است تا حد امکان مو را با حوله خشک ‌کنید. چون هر چه مو نم بیشتری داشته‌باشد، احتمال صدمه‌دیدن آن بیشتر است.

اگر موهایتان پرپشت و حجیم است آن را دسته‌بندی کنید. با این کار موهای زیرین هم زودتر خشک‌می‌شوند و سرعت کارتان بالاتر می‌رود.
قبل از سشوار بهتر است از محصولاتی مانند سرم یا اسپری‌ محافظت از مو در برابر حرارت سشوار استفاده کنید. هنگام خشک‌کردن موهای‌تان با سشوار از یک برس کمک ‌بگیرید و بعضی وقت‌ها برای تقویت مو ماسک مو را هم در برنامه‌تان بگذارید.

اشتباه برخی آرایشگرها را نکنید. سشوار باید ۱۲ تا ۳۰ سانتی‌متر از مو فاصله داشته باشد، هر دسته مو بیش از چند ثانیه در معرض باد گرم قرار نگیرد و جای سشوار مرتب عوض‌شود. هرگز پشت سشوار و پروانه خنک‌کننده را به سمت مو نگیرید. با این کار ممکن‌است موها وارد پروانه سشوار شود، دستگاه بسوزد و حتی موهایتان را از دست‌بدهید.

بهتر است قبل از خشک‌شدن کامل مو، سشوارکشیدن را متوقف‌کنید چون موها به مقداری رطوبت نیاز دارد. از سشوارهایی استفاده‌کنید که قابلیت تنظیم باد و دما را دارند و می‌توانید با تغییرآن‌ها به میزان دمای دلخواه‌تان برای خشک‌کردن یا شکل‌دادن مو استفاده‌کنید.

منبع مطلب و خبر : www.salamatnews.com

[ad_2]

لطفا به این مطلب از 1 تا 5 ستاره امتیاز دهید

حتما ببینید

فرارو | بهترین درمان خانگی موخوره | 1000tar.ir

فرارو | بهترین درمان خانگی موخوره | 1000tar.ir

[ad_1] با آسیب کوتیکول در انتهای مو، موخوره اتفاق می‌افتد. به گزارش بهداشت نیوز، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *