چگونه حس اعتماد به نفس خود را بدست آوریم | 1000tar.ir

چگونه حس اعتماد به نفس خود را بدست آوریم | 1000tar.ir

[ad_1]

مطالعات جدید دانشمندان نشان داد: افراد در مواجهه با موقعیت ‌های دشوار مانند صحبت کردن در مقابل یک گروه بزرگ (۴۰٪)، عدم آمادگی مناسب برای کاری خاص (۳۴٪) یا شروع یک کار جدید (۲۸٪) کنترل اعصاب خود را از دست می دهند.

پاسخ دهندگان همچنین اعلام کردند: در شرایط ویژه و در موقعیت های ناخوشایند مانند امتحان یک برنامه جدید برای اولین بار (۲۷٪) یا ورود دیرهنگام به یک جلسه (۲۲٪) بسیار ناراحت و مضطرب می شوند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد: بسیاری از مردم اجازه نمی‌ دهند مشکلات زندگی روحیه و اعتماد به نفس آن ها را از بین برده و در این مسیر نکات و ترفند های خاص خود را برای به دست آوردن اعتماد به نفس بیشتر استفاده می کنند. در صدر فهرست این عوامل، اتخاذ طرز فکر مثبت (۴۸%)، جلب حمایت خانواده و دوستان (۴۸%)، آمادگی برای انجام کارهای مختلف (۴۵%)، ورزش کردن (۴۳%) و کمک به دیگران (۴۱%) قرار دارند.

در این میان نکته جالب اینجاست که ۵۵ درصد از کسانی که قبلاً اعتماد به نفس کاذب داشتند، بیان کردند که در واقع این موضوع به افزایش اعتماد به نفس واقعی آن ها کمک کرده است. علاوه بر این، یک سوم از پاسخ دهندگان (۳۲%) اعلام کردند در بیشتر مواقع یا همواره احساس می کنند که باید تا زمان کسب اعتماد به نفس واقعی، تلاش کنند شرایط بهتری داشته باشند.

نتایج این مطالعه همچنین نشان داد: برای سه چهارم (۷۶٪) افراد مورد بررسی قرار گرفته، اعتماد به نفس یک اثر دومینو وار دارد. یعنی بیشتر افراد زمانی که در یک زمینه تسلط داشته باشند در سایر زمینه های زندگی خود احساس امنیت می کنند. این موضوع به خصوص در مورد ورزش (۳۴٪) و رابطه با خانواده و والدین (۳۳٪) صادق بود. در این میان از هر ۱۰ نفر ۷ نفر نیز بیان کردند که ورزش بر میزان اعتماد به نفس آن ها تأثیر می گذارد.

کریگ الکساندر، از پژوهشگران این تیم مطالعاتی در رابطه با یافته های فوق می ‌گوید: تعجبی ندارد که یاد بگیریم فعال بودن و حفظ یک روال ورزشی مداوم می‌ تواند به سلامت جسمی و عاطفی شما کمک کند. جدا از فواید فیزیکی آشکار، بعد از ورزش، احساس غرور و موفقیت نیز وجود دارد، به خصوص اگر تمرینی باشد که مرزهای توانمندی و رکوردهای قبلی شما را جابجا کند.

در این میان نقش اطرافیان نیز بسیار مهم ارزیابی می گردد، زیرا تقریباً نیمی از افراد اعلام کردند به دنبال حمایت از عزیزان خود بوده (۴۸%) و وقتی دیگران از آن ها تعریف می‌کنند احساس اطمینان می ‌کنند (۳۱ %).

علی رغم این که بسیاری از پاسخ دهندگان می دانند که برای داشتن اعتماد به نفس نباید به دیگران تکیه کنند، بخش عمده ای از آن ها اعتراف کردند که وقتی جوانتر بودند، برای نظرات دیگران بیشتر از نظرات خود (۳۷٪) ارزش قائل بودند، اما ۴۶ درصد بیان کردند که اکنون نظر خودشان در مورد خودشان اهمیت بیشتری دارد.

در خاتمه باید به یاد داشت که وقتی از نظر ذهنی یا فیزیکی احساس ضعف می ‌کنید، پیدا کردن انگیزه‌ ای برای حرکت در جهت مثبت دشوار است. در این مسیر، پیدا کردن یک برنامه عمل و ابزارهای مورد نیاز برای رساندن شما به هدفتان، اولین قدم محسوب می گردد. از این گذشته، درک این موضوع که چه موانعی سرعت شما را کم کرده یا شما را عقب می اندازد، بسیار مهم بوده و به شما در بازگشت به مسیر درست کمک می کند.

بیشتر بخوانید:

با این تکنیک‌ها مغز خود را برای بازگشت به کار پس از تعطیلات آماده کنید

۳۵۲۳۶

منبع خبر و مطلب : www.khabaronline.ir

[ad_2]

لطفا به این مطلب از 1 تا 5 ستاره امتیاز دهید

حتما ببینید

فرارو | بهترین درمان خانگی موخوره | 1000tar.ir

فرارو | بهترین درمان خانگی موخوره | 1000tar.ir

[ad_1] با آسیب کوتیکول در انتهای مو، موخوره اتفاق می‌افتد. به گزارش بهداشت نیوز، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *